اطلاعاتی در باره جزیره کیش

 جزیره کیش که از توابع بندر لنگه است که یکی ار مناطق دیدنی و ریبا در استان هرمزگان می باشد.در قدیم نام جزیره کیش قیس بوده است شکل این جزیره به صورت بیضی است و تا ساحل شیبکوه دوازده متر فاصله دارد.

موقعیت جغرافیایی جزیره کیش:

این جزیره زیبا که از سمت شرق تا غرب است دارای طول دوازده کیلومتر و عرض هفت کیلومتر نیز می باشد.این جزیره به علت بیضی بودن زه کمان نام گرفته است.و به اندازه ی  صدو بیست قدم از سطح دریا ارتفاع دارد.آب زیر زمینی شیرینی در قسمت شمالی این جزیره واقع شده است.ای جزیره دارای باغهای نخل خرمای فراوان نیز است.و چاههای کم عمق در بعضی از مناطق دیده میشود.

جمعيت:

جمعیت این جزیره مطابق آمار به دست آمده در سال هشتاد و پنج  بیش از بیست هزار نفر بوده است

محدوده مکانی جزیره کیش:

این جزیره که در بیست و هفت کیلومتر از بندر چارک فاصله دارد در قسمت جنوب غربی روستای گرزه و در خلیج فارس قرار گرفته است.در  این جزیره یه کاخ بسیار مجلل و بزرگ توسط شاه ایران پهلوی بنا شده است.کیش از مهمتزین مکانهای توریتی و. تفریحی در ایران به شمار می آید.که هر سال صدها هزار مسافر را جذب میکند.و هتلهای فراوانی در این جزیره وجود دارد از قبیل هتلهای معروف و مجلل داریوش ،مارینا پارک و مراکز خرید گوناگون و فراوانی در این شهر است.

فاصله دریایی کیش:

 فاصله این جزیره تا بندر لنگه به وسیله قایق به اندازه نود دقیقه است.تا دبی دویست متر و تا بندر عباس چهارصد کیلومتر نیز هست.