ده جاذبه ی گردشگری که قبل از مرگ باید از آن دیدن کرد

 ده جاذبه ی گردشگری که قبل از مرگ باید از آن دیدن کرد


1- مجسمه زيبا و دیدنی مسيح که در شهر ريودوژاينرو در برزيل و در قله يك كوه با ارتفاع چهل متر واقع شده است که در مجاور این مجسمه نمای زیبای شهر قابل مشاهده است.

2- مجسمه ابوالهول و اهرام ثلاثه که بیش از پنج هزار سال قدمت دارند و در کشور آفریقایی مصر در اطراف قاهره واقع شده اند و یکی از بهترین مناطق گردشگری دنیا به شمار می آید.

3- آبشار زیبا و دیدنی ویکتوریا که عرض آن هزار و هفتصد متر است در مرز بین دو کشور آفریقایی زامبیا و زیمباوه قرار گرفته است.که پارک ملی مجاور آن با پنجاه و شش هزار هکتار دارای انواع حیوانات و گونه های گیاهی نیز هست از بهترین نقاط دیدنی جهان نیز هستند.
4-کوه های دیدنی و زیبای راکی در کشور کانادا که پوشیده از برف و دارای انواع گونه های کمیاب جانوری و گیاهی و دریاچه های زیبا نیز هست.

5-سواحل دیدنی جزیره ی ساووت که دارای بیش از ده ها دلفین و وال است و در کشور نیوزیلند شهر کریس چرچ واقع شده است

6-یکی از مکانهای کمیاب تالاب آبی در جزیره ایسلند است که بسیار زیبا و جذاب است.

7-منطقه ی دیدنی و زیبای اسکوبا که در شهر استرالیا واقع شده است بهترین مکان گردشگری است که در آن میتوانید به غواصی با عروسهای دریایی و کوسه ها بپردازید

8-مکان تاریخی و زیبای سیجیریا که در سریلانکا و در کشور آسیایی واقع شده است. دارای صخره معروفی است که که سیصد و هفتاد متر از سطح دریا ارتفاع داردو دارای قلعه ای با قدمت هزارو پانصد سال است.مشاهده طلوع افتاب از این صخره بسیار دیدنی است.

9ـ برج زیبای مارول که در نيويورك آمريكا واقع شده است. دارای سریعترین آسانسور است که میتوانید سوار بر این آسانسور در در طبقه ی هشتاد این برج شهر نیویورک را ببینید.

10-سواحل زیبا و شنی ،جنگلهای انبوه و بارانی و آثار باستانی واقع در کشور مکزیک بسیار دیدنی است